STADNINA

Wyspa Mszanka w imieniu stadniny Apacz zaprasza na niezapomniane wyprawy konne po Beskidzie Wyspowym zarówno doświadczonych jeźdzców jak i nowicjuszy. Wspólnie z profesjonalistami organizujemy rajdy krajobrazowe, obozy szkoleniowe, zajęcia z hipoterapii, oprowadzanie dla dzieci.

Rajdy krajobrazowe dla umiejących jeździć z własnym lub wynajętym koniem:

W każdą niedzielę odbywają sie rajdy krajobrazowe po Beskidzie Wyspowym. Przeżyj przygodę na polanach i górach naszego rejonu odkrywając cuda dzikiej natury. Aby wziąźść udział w rajdach należy posiadać podstawowy kurs jeździecki lub mieć opanowaną jazdę w kłusie.

Dla zawodowych jeźdzców oraz pasjonatów jest możliwość przyjechania z własnym koniem i zatrzymania go w hotelu dla konii.

Nasz sztandarowy rajd:

Wyspa Mszanka -> Łostówka (Ogorzała Ostra) -> Lubomierz (Jasień) -> Mszana Górna (Spyrkowa, Witów) – Wyspa Mszanka. (Trasa: 30km, czas z przewami: 5-7h)

Wyjazd: 9:00 – Powrót: 16:30

Podstawowy kurs jeździecki dla początkujących:

Podstawowy kurs można zrobić już w 2 dni. Po około 6h kandydat podchodzi do egzaminu, który kwalifikuje go na pierwszą niezapomnianą podróż konną po Beskidach:

Mszana Górna -> Łostówka (Ogorzała Ostra) -> Lubomierz (Jasień) -> Jasień -> Mszana Górna (Trasa: 15km, czas z przerwami: 3h)
Wyjazd: 9:00 – Powrót: 13:00

Hipoterapia dla relaksu i ćwiczeń:

Zajęcia ruchowe na koniu dla rehabilitacji lub relaksu. Hipoterapia przede wszystkim jest formą rehabilitacji psycho-ruchowej, do której stosuje się konia. Odziaływuje na ludzi jednocześnie ruchowo, sensorycznie, psychicznie i społecznie. Stosowana jest zarówno u dzieci, u młodzieży, jak i u dorosłych. Dobroczynne dla zdrowia skutki kontaktu z koniem znane były już w starożytności; jako metoda leczenia pojawiły się w nowoczesnej medycynie w latach 50.-60. XX w., zwłaszcza w neurologii, ortopedii i psychiatrii.

Oprowadzanie dla dzieci:

Dla dzieci organizujemy oprowadzanie na koniach oraz kucykach.